حوادثی که بر امور بشردوستانه در افغانستان تأثیر می گذارد (جنوری – نومبر 2022)

کمک های بشردوستانه به 22.1 میلیون نفر در افغانستان در یک محیط ناآرام که مستقیماً بر عملیات بشردوستانه تأثیر می گذارد و ایمنی و امنیت امدادگران و دارایی ها را به خطر می اندازد، تا به اکنون در جریان است.

این حوادث ناشی از عملیات نظامی پیچیده از جمله درگیری های مسلحانه و تروریسم، به ویژه کارکنان زن که بیشتر از همه تحت تاثیر قرار می گیرند، فعالیت های جنایتکارانه ای که توسط افراد و گروه های جنایتکار مسلح، خشونت علیه پرسونل بشردوستانه و وجود ماین ها و بمب های غیرقانونی باعث محدودیت های روزافزون می شوند.

تا نومبر 2022، 532 حادثه تهدیدآمیز و خطر جدی علیه امدادگران و عملیات هایشان گزارش شده است. این حوادث شامل 362 مورد «خشونت علیه پروسنل، دارایی‌ها و امکانات بشردوستانه» و پس از آن 99 حادثه مربوط به «محدودیت رفت و آمد نهادها، پرسونل یا کالاها در داخل کشور» و 70 مورد «عملیات نظامی و خشونت روزافزون» بود. خشونت فیزیکی علیه امدادگران (99 مورد گزارش شده)، از جمله دستگیری، آزار و اذیت/ ارعاب، جراحت و مرگ، یکی از نگرانی های اصلی امدادگران بود.

اکثر رویدادهای مؤثر بر عملیات بشردوستانه در کابل (144)، قندهار (52)، ننگرهار (46)، هرات (39) و قندوز (25) که عمدتاً ناشی از فعالیت های جنایتکارانه (27 درصد) و تهدیدات امنیتی (20 درصد) هستند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x