خلیل زاد در کابل برای اطلاع رسانی به غنی از آماده سازی کنفرانس ترکیه!

زلمی خلیل زاد نماینده ایالات متحده برای صلح افغانستان که در کابل به سر می برد، در مورد آمادگی برای کنفرانس ترکیه با رئیس جمهور غنی دیدار کرد!

دفتر ریاست جمهوری ارگ در بیانیه ای گفت كه در این نشست پیشرفت های اخیر در زمینه صلح و آمادگی كنفرانس تركیه كه قرار است در ماه جاری با حضور نمایندگان افغانستان، طالبان و همچنین كشورهای خارجی درگیر در امور افغانستان برگزار شود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این دیپلمات آمریکایی به طور جداگانه با عبدالله عبدالله رئیس شورای مصالحه ملی نیز دیدار کرد. این شورا به نقل از خلیل زاد گفت که “جامعه جهانی می خواهد افغانستان با یک برنامه واحد در مورد صلح در این کنفرانس شرکت کند!”

او اطمینان داد كه واشنگتن به تعهدات خود برای ادامه مذاکرات صلح افغانستان پایبند است و از همه طرفها خواست كه برای پایان دادن به جنگ طولانی و ایجاد صلح در كشورشان تلاش بیشتری كنند.

خلیل زاد اظهار داشت: “ایالات متحده و جهان می خواهند روند صلح افغانستان تسریع شود و از هر فرصتی برای خاتمه جنگ و ایجاد صلح پایدار در افغانستان به درستی استفاده شود.”

 دولت افغانستان با طالبان در مورد سیستم حاکمیت بعدی مخالفت می کند، اما کنفرانس ترکیه را فرصتی مناسب برای بدست آوردن تضمین منطقه ای برای آینده کشور خوانده است!
(افغانستان تایمز)
۲۰۲۱/۱۰/۴

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x