خواست امارت اسلامی بر برگشت مهاجران به کشور

در مراسم بزرگداشت از روز جهانی مهاجران (۱۸ دسمبر) معاون اداری ریاست‌الوزراء می‌گوید که اکنون در افغانستان امنیت سراسری تامین شده است و افغانان باید به کشور برگردند.

عبدالسلام حنفی از کشورهای جهان و سرمایه‌گذاران می‌خواهد که در افغانستان سرمایه‌گذاری کنند و مانع عملی شدن پروژه‌های توسعه‌یی نشوند.

معاون اداری ریاست‌الوزراء گفت: «اگر کسانی که احساس یا از تشویش بدامنی از افغانستان بیرون رفته اند، پیغام ما برای آنها این است که برگردند به وطن عزیز شان. افغانستان خانه مشترک همه‌ی ما است.»

در همین حال، وزارت مهاجرین و عودت کنندگان می‌گوید که امارت اسلامی برای از میان برداشتن مشکلات مهاجران متعهد است. سرپرست این وزارت از کشورهای جهان می‌خواهد که حقوق مهاجران افغانستان را رعایت کنند.

خلیل‌الرحمن حقانی، سرپرست وزارت مهاجرین و عودت کنندگان گفت: «به مهاجرانی که از ندادن حق خود در کشورها رنج می‌برند و به مشکلات روبه‌رو استند و مدرک ندارند.آنها باید همکاری کنند و حقوق شان داده شود.»

محمد ارسلا خروتی، معاون وزارت مهاجرین و عودت کنندگان گفت: «وزارت مهاجرین و عودت کنندگان به عنوان مسوولیت خود تلاش می‌کند تا مهاجران افغان را به گونه داوطلبانه و با عزت به کشور خود بازگرداند.»

همزمان با روز جهانی مهاجران، شماری از مهاجرانی که به کشور برگشته اند، از اوضاع بد اقتصادی و بی‌کاری شکایت می‌کنند.

عبدالرحیم، مهاجر، گفت: «از امارت اسلامی خواهشمندیم که برای ما زمینه کار را مساعد کنند تا در کشور خود کار کنیم.»

توریالی، مهاجر دیگر، گفت: «در افغانستان بیکاری است، کاروبار نیست و فقر است ما مجبور هستیم که به کشورهای خارجی برویم.»

بربنیاد اطلاعات وزارت مهاجرین و عودت کنندگان پس از به قدرت رسیدن امارت اسلامی تا اکنون بیش از یک میلیون مهاجر به افغانستان برگشته اند و بیش از هفت میلیون مهاجر افغانستان در کشورهای همسایه و جهان بسر می‌برند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x