خواست دیده بان حقوق بشر از ملل متحد: معافیت ممنوعیت سفر مقامات طالبان تمدید نشود!

در بحبوحه انزوای سیاسی ادامه دار افغانستان به دلیل ظلم گروه طالبان بر زنان و دختران جوان در این کشور، دیده بان حقوق بشر از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواسته است تا معافیت سفر مقامات دولتی موجود در نتیجه تعطیلی مکاتب دخترانه در افغانستان، تمدید نکند.

به گزارش طلوع نیوز، با این حال بلال کریمی سخنگوی طالبان بار دیگر از سازمان ملل خواست تا ممنوعیت سفر بر مقامات کنونی حکومت را تمدید کند و هشدار داد که این تحریم ها، کابل را از جامعه جهانی بیشتر جدا می کند.

وی گفت: این خوب است که در ملل متحد نمایندگان کشورها دور هم جمع شوند و امارت اسلامی را به عنوان یک نظام مسئول و برجسته در جهان به سطح بین المللی بشناسند.

به گفته تحلیلگران، یکی از دلایل اصلی عدم تمدید معافیت سفر برای مقامات امارت اسلامی، عدم اجرای توافقنامه دوحه از سوی طالبان است.

نعمت الله بیژن، کارشناس روابط بین الملل گفت: «گروه طالبان به تعهدات خود در قبال جامعه جهانی و مردم افغانستان که یکی از آنها احترام به حقوق اساسی شهروندان افغانستان است، کوتاهی کرده است».

دیده بان حقوق بشر همچنین از سازمان ملل خواست تا معافیت سفر مقامات دولتی موجود را تمدید نکند و خواستار رسیدگی آنها به بحران شدید حقوق زنان در افغانستان شد.

هدر بار معاون بخش حقوق زنان در دیده بان حقوق بشر گفت: شورای امنیت باید برای همیشه تمام معافیت های ممنوعیت سفر را که برخی از رهبران طالبان را پوشش می دهد و محدود می کند، پایان دهد. شورای امنیت باید به دنبال اضافه کردن رهبران بیشتر طالبان به لیست افرادی باشد که مشمول ممنوعیت سفر هستند و اقدامات دیگری را بر اساس دست داشتن آنها در نقض حقوق بشر اضافه کند.
 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x