درگیری ها در افغانستان پس از عقب نشینی ایالات متحده به پایان نخواهد رسید!

ژنرال كنت مك كنزی فرمانده ارتش آمریكا گفت، افغانستان بدون حمایت مداوم نیروهای آمریکایی سقوط خواهد کرد، اگرچه ماموریت اصلی آمریکا در این کشور محقق شده است!

مک کنزی به اعضای کمیته خدمات مسلح سنا گفت: “دیدگاه طولانی مدت در مورد جنگ علیه تروریسم این است: این کار بدون خونریزی نخواهد بود. جنگ علیه تروریسم احتمالا پایان نخواهد یافت!”

مک کنزی گفت: “طالبان هرگز جنگ را متوقف نکرده اند. اما با این حال  ایالات متحده پس از نزدیک به ۲۰ سال جنگ در آنجا به هدف خود در افغانستان دست یافت!”

او اظهار داشت: “من فکر می کنم ما ماموریت هدف را انجام دادیم، آن هم جلوگیری از حمله علیه ایالات متحده بود. همه ما می توانیم در مورد ماموریت های دیگر طی ۲۰ سالی که در آنجا مشغول بودیم قضاوت کنیم، اما ماموریت اصلی انجام شد!”

مک کنزی گفت اگرچه نیروها برای همیشه خارج می شوند و آمریکا در زمین در کنار افغانستان نخواهد بود، اما ایالات متحده به پشتیبانی از راه دور از لحاظ مالی و نظامی از نیروهای افغان ادامه خواهد داد!
استرز اند استرایپس
۲۰۲۱/۲۲/۴

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x