در حالی که افغانستان سقوط اقتصادی را تجربه می کند، مسیحیان با تبعیض شغلی مواجه هستند!

سال گذشته، خشکسالی وحشتناک تولیدات کشاورزی را در افغانستان کاهش داد. در این سال ایالات متحده به طور ناگهانی از این کشور خارج شد و با به دست گرفتن کنترل منطقه توسط طالبان، کمک های جهانی قطع شد!

از ماه آگست بانک‌ها با کمبود نقدینگی مواجه شدند، کسب‌وکارها تعطیل شده‌اند و گرسنگی گسترده وجود دارد. کشاورزان افغان نیز شروع به ترک زمین های خود کرده اند! با تشدید این مسائل، کمک های بشردوستانه در ماه های پس از خروج ایالات متحده به کندی از سر گرفته شده است!

از آنجایی که 23 میلیون افغان با قحطی و کمبود وسایل اولیه روبرو هستند، مسیحیان و اقلیت های مذهبی با تبعیض شغلی روبرو شده اند. پیش از به دست گرفتن کنترل طالبان، اشتغال برای مسیحیان کمیاب بود، اما در رژیم کنونی طالبان، فرصت‌ها حتی نادرتر است. علاوه بر این، طبق گفته وزارت عدلیه ایالات متحده، مسیحیان، هندوها و بهائیان به دلیل تعلق به دینی غیر از اسلام سنی با تبعیض و آزار اجتماعی روبرو هستند!

پیش از خروج ایالات متحده از افغانستان، دیوان بین‌المللی کیفری تخمین زده بود که بین 8 تا 12 هزار مسیحی در این کشور زندگی می‌کردند. به دست آوردن آمار فعلی دشوار است زیرا مسیحیان افغان باید در خفا عبادت کنند و اغلب در خانه ها گرد هم می آیند!

در ماه سپتمبر، سام براون بک سفیر پیشین در مورد خطر اقلیت های مذهبی در داخل افغانستان گفت که این وضعیت مرگبار و فاجعه باری است که به راحتی می تواند منجر به نسل کشی شود. زمان برای جابجایی و خارج کردن این افراد بسیار حیاتی است!
پرسکیوشن
۲۰۲۱/۲۲/۱۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x