دولت افغانستان، گروه های حقوق بشری و سازمان ملل متحد خواستار پایان فوری خشونت ها شده اند!

تقاضا برای پایان دادن به کشتارهای هدفمند در افغانستان بار دیگر افزایش یافته است. دولت افغانستان با اشاره به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد مبنی بر پایان دادن به کشتارهای هدفمند، روز جمعه اعلام کرد. نمودار خشونت و قتل های هدفمند برخلاف انتظار افزایش یافته است.

“آتش بس و توقف خشونت خواسته هر افغان است. متأسفانه، از زمان توافق دوحه، خشونت به طور غیرمنتظره ای افزایش یافته است. تعداد قتل های هدفمند افزایش یافته است. این برای مردم و شرکای بین المللی ما قابل قبول نیست.”

دولت افغانستان خواستار پایان خشونت است زیرا شورای امنیت سازمان ملل متحد خواستار پایان دادن به قتل های هدفمند در افغانستان در روز جمعه شد.

شورا در بیانیه ای گفت که این حملات “وحشیانه” غیرنظامیان از جمله زنان، قضات، کارمندان رسانه ها، کارمندان صحی و مدافعان حقوق بشر را شامل می شود.

شورای امنیت سازمان ملل متحد خواهان توقف هرچه زودتر حملات هدفمند در افغانستان شد.

این شورا با نشر اعلامیه‌ای دیروز ۱۲ مارچ، خشونت‌ها در افغانستان را شدیداً محکوم کرد و نگرانی عمیق خود را در مورد حملات هدفمند در این کشور ابراز نمود.

در این اعلامیه به نقل از اعضای این شورا آمده است که حملات هدفمند غیرنظامیان، کارمندان ملکی، مقام‌های قضایی، فعالان رسانه ای، کارکنان صحی و بشری را هدف قرار داده که زنان، مدافعین حقوق بشر و اقلیت‌های مذهبی و قومی را شامل اند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد خواستار پایان فوری حملات هدفمند در افغانستان شده و برکشانیدن فوری و حتمی عاملان آن به عدالت هم تاکید کرده است.

اعضای این شورا گفته اند که صلح پایدار تنها از طریق روند صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها می‌تواند به دست آید که به گفته اعلامیه این شورا هدف آن آتش‌بس همه جانبه دایمی و توافق سیاسی همه شمول برای خاتمه جنگ در افغانستان باشد.

در همین زمان، کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان گفت که وضعیت کنونی به دلیل سطح بالای قتلهای هدفمند و خشونت “بسیار نگران کننده” است.
(ازادی رادیو)
۲۰۲۱/۱۳/۳

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x