دیدار توماس وست با رییس شورای بازرگانان افغانستان در امارات متحده عربی

توماس وست نماینده ویژه ایالات متحده امریکا برای افغانستان، در دیدار با حاجی عبیدالله صدرخیل، رییس شورای بازرگانان افغانستان در امارات متحده عربی، درباره موضوعات گونه‌گون از جمله چالش‌های فراه‌راه کار بازرگانان گفت‌وگو کرده است.

حاجی عبیدالله صدرخیل می‌گوید که در این دیدار، درباره بازرگانان افغان و مشکلات مردم افغانستان گفت‌وگو شده است و هردو جانب بر کار مشترک از بهر حل چالش‌های فرا‌راه مردم افغانستان توافق کردند.

آقای صدرخیل در این باره گفت: «روی این مشکلات با او صحبت کردم و او به من اطمینان داد که روی آن کار خواهیم کرد تا برای شان راه‌حل پیدا کنیم تا تاجرانی افغانستان که با این مشکلات روبه‌رو استند حل شوند و به تجارت شان ادامه بدهند.»

از سویی هم، سخنگوی امارت اسلامی می‌گوید که در دیدارهای مقام‌های امریکایی باید واقعیت‌های موجود در افغانستان به باد فراموشی سپرده نشوند.

ذبیح‌الله مجاهد می‌افزاید که حکومت سرپرست افغانستان خواهان روابط نیک با تمامی کشورهای جهان به ویژه با امریکا است و از این کشورها خواسته است که در بخش‌های اقتصادی و دیپلوماتیک افغانستان را یاری رسانند.

آقای مجاهد در این باره به طلوع‌نیوز گفت: «توماس وست سفرهای را که آغاز کرده باید متفاوت از دیگر سفرها باشد، به این معنی که مثمر باشد، نتیجه درست و روشنی هم برای افغانستان هم برای امریکا داشته باشد.»

در همین حال، اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری می‌گوید که باید به چالش‌های بازرگانان در افغانستان نیز رسیده‌گی شود.

محمد یونس مومند، سرپرست اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری، گفت: «جامعه جهانی و تمام دنیا باید در بازسازی، صنعت و در آن بخش‌های اقتصادی افغانستان کمک بکند که برای آن فرصت‌های لازم در داخل افغانستان وجود داشته باشد.»

پیش از این توماس وست نماینده ویژه امریکا برای افغانستان، با انور قرقاش، مشاور رییس دولت امارات متحده عربی، در دبی دیدار و روی منافع مشترک امریکا و امارات در افغانستان، گفت‌وگو کرد است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x