دیپورت مهاجرین افغان از ترکیه بدون دادرسی عالانه

همراه با فرارسیدن انتخابات ترکیه و نگرانی سیاستمداران در مورد تعداد پناهجویان در ترکیه، گزارش جدید دیده بان حقوق بشر، مقامات ترکیه را متهم به اخراج بی رویه افغان ها بدون توجه به خطراتی که در افغانستان کنونی وجود دارد، می کند.

مهاجرین افغان که در ترکیه اقامت دارند معتقدند که افراد اخراج شده از ترکیه کسانی بودند که جز نیروهای امنیتی در نظام پیشین بودند آنها می گویند، طالبان انچه را که در بخشش نظامیان پیشین گفته اند حقیقت ندارد. آنها تعداد بیشماری را از کشته و یا ربوده اند.

اداره کل مدیریت مهاجرت ترکیه در ویدئویی که در توییتر و سایر رسانه های اجتماعی منتشر شده، با افتخار اخرین اخراج افغان ها را از طریق هوایی اعلام کرد. مجموع این تعداد در سال جاری به بیش از 54 هزار نفر رسیده است در حالی که 240 هزار تن دیگر اجازه ورود به انها داده نشد.

گزارش دیده بان حقوق بشر که در ماه جاری منتشر شد، مقامات را به استفاده از اجبار و اخراج بی رویه افغانها بدون دادرسی صحیح و عادلانه به درخواست هایشان برای اخذ پناهندگی، متهم می کنند.

آنچه گزارش شده است این گونه می باشد که مهاجرین از سطح شهر جمع اوری شده و به کمپ های اخراجی انتقال داده می شوند و سپس مجبور می شوند تا برگه اخراج را امضا کنند.

این در حالیست که مقامات ترکیه، گزارش اخیر دیده بان حقوق بشر را رد می کنند و معتقدند که آنها با استندردهای بین المللی با مهاجرین رویه می کنند.

گزارش دیده بان حقوق بشر همچنین به دشت از اتحادیه اروپا به دلیل ناتوانی در نظارت از رفتار مقامات ترکیه در قبال مهاجرین انتقاد کرد. انها خواستار پایان دادن به عقب گرد پناهجویان از سوی کشورهای اروپایی از مرزهای خود شدند.

ترکیه میزبان نزدیک به چهارمیلیون پناهنده، عمدتا سوری است. با این حال با افزایش نارضایتی عمومی در مورد پناهندگان و انتخاباتی که در سال آینده برگزار می شود، دولت ترکیه نگران افزایش این تعداد است.

(مدرن غانا / 26 نومبر 2022)
 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x