رئیس پولیس پشتونخوا می گوید که جنایتکاران افغانستان به مناطق مختلف پاکستان آمده اند

معظم جاه انصاری رئیس پولیس خیبر پشتونخوا گفت که جنایتکاران افغانستان به مناطق مختلف پاکستان آمده اند. معظم جاه انصاری گفته است که پس از تشکیل حکومت جدید در کابل، تروریست ها و جنایتکاران از زندان ها آزاد شده اند. وی گفت که پلیس به خوبی در برابر تروریسم واکنش نشان داده است.

یک سازمان در اسلام آباد به نام موسسه مطالعات صلح پاکستان در گزارشی در ماه اکتبر اعلام کرد که پس از روی کار آمدن طالبان در افغانستان، 51 درصد افزایش حوادث تروریستی در پاکستان افزایش یافته است. این اداره در گزارش خود گفته است که از 15 اگست سال گذشته تا 14 اگست سال جاری، 250 حمله تروریستی در پاکستان رخ داده است که در آن 433 نفر کشته و 719 نفر زخمی شده اند.

رئیس پولیس خیبر پشتونخوا این اظهارات را در حالی بیان کرد که اخیراً حملات تروریستی در ولسوالی های مختلف خیبر پشتونخوا از جمله وزیرستان جنوبی، وزیرستان شمالی، دره اسماعیل خان، لاخی مروت، کرک، بانو، سوات، سرشار پیشاور، کوهات، چارسدا صورت گرفته است و این رویدادها به سرعت در جریان هستند.

دیروز ارتش اعلام کرد که یک سرباز در درگیری با تروریست ها در وزیرستان جنوبی کشته شده است. گروه تروریستی تحریک طالبان پاکستان مسئولیت این حملات را پذیرفته است که دولت پاکستان با آن در حال مذاکره است و برای مدت نامعلومی بین دو طرف آتش بس اعلام شده است، اما با وجود این، حوادث تروریستی همچنان در جریان است.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x