رحمت الله نبیل رییس پیشین امنیت ملی افغانستان

توافقنامه قطر يكساله شد؛ آنگونه که به نظر می رسد، متاسفانه داكتر صاحب خليلزاد از طالبان و پاکستان، چنان يك ببر كاغذى هولناک ساختند كه تمام کشورهای منطقه و بازیگران جهانی، به آن باور کنند و آن ها را بخشی از بازی حساب کنند

در واقعیت اما اینها ببر اصلى نيستيد،در همان شکل کاغذی هم کارتونی پشک های صحرایی هستند. 
حالا، دستگاه پالیسی آنها، فكر ميكنند كه  با كشتن افغان های بيگناه  ميتوانند خود را ببر ثابت بسازند

اما در اين طرف از جبهه ى “جمهوريت”  تاجر جمهوريت داكتر صاحب خليلزاد آنقدر دندان هاى جمهوريت را از طريق داكتران مقرر شده شان به نام متخصصين جمهوريت كشيدند، كه حال هر قدر جمهوريت، جمهوريت نعره ميكشند! كسى باور نميكنند!

و امروزه هم از نقاط مختلف افغانستان، متحدانه برای دفاع از فرهنگ و شرف و عزتشان، ایستاده اند و به هر دو گروه جعلی و جعل کار، نه! می گویند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x