رهبر امارت اسلامی: هرگز قوانین غیراسلامی در کشور اجرا نخواهد شد

مولوی هبت‌الله آخندزاده رهبر امارت اسلامی در یک نوار شنیداری گفته است که هرگز اجازه نمی‌دهد تا قوانین غیراسلامی در کشور اجرا شوند.

رهبر امارت اسلامی سخنرانی نماز عید سعید فطر در مسجد جامع قندهار، همچنان گفته است که یکی از مکلفیت‌های امارت اسلامی، اجازه ندان به مداخله در مسایل داخلی نظام کنونی است.

مولوی هبت‌الله آخندزاده تاکید کرده است که هرگز بر سر اسلام معامله نخواهد شد و مردم باید از نظام کنونی پشتیبانی کنند.

مولوی هبت‌الله آخندزاده گفته است: «با الله این وعده را کردیم تا یک قانون کفر هم در افغانستان جای پیدا نکند. کاری که اسلام را به خطر می‌اندازد و اسلام را از بین می‌برد و یا خلاف اصول اسلامی باشد، این را قطعا انجام نمی‌دهیم.»

طارق فرهادی، آگاه سیاسی، به طلوع‌نیوز گفت: «افغانسان یک مملکتی است که باید کمک اقتصادی شود و در این حالت است که کشورهای منطقه و دنیا در کار حکومت سرپرست، خواستار اصلاحات استند.»

رهبر امارت اسلامی بر ساختار حکومت اسلامی تاکید ورزیده و افزوده که سیاست سالم، حکومت‌داری بربنیاد شریعت، حفظ شریعت  اسلامی و جاری کردن حدود در حکومت اسلامی فرض اند.

رهبر امارت اسلامی از کشورها نیز خواسته است که در مسایل داخلی افغانستان، دخالت نکنند.  او در یک بخش دیگر سخنان‌اش افزوده است که اگر احکام‌اش بربنیاد شریعت نباشند، نباید اجرا شوند.

مولوی هبت‌الله آخندزاده افزوده است: «حکم من زمانی قابل اعتبار است که با شریعت موافق باشد. اگر مخالف شریعت بود، کسی اطاعت نکند. در صورت که مخالف شریعت نباشد، این اطاعت از امیر نیست، این اطاعت از الله است.»

رهبر امارت اسلامی در بخش دیگر سخنان‌اش از مسوولان خواسته است که عدالت را میان همه به گونه یکسان اجرا کنند.

پیش از این نیز رهبر امارت اسلامی در پیام عیدی، خواهان تعامل خوب در چارچوب قوانین اسلامی با کشورهای اسلامی و جهان شده بود. او در این پیام گفته بود که افغانستان نمی‌خواهد در مسایل داخلی هیچ کشور مداخله کند و کشورهای دیگر نیز نباید در مسایل داخلی افغانستان مداخله کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x