روسیه و تاجکستان تمرینات مشترک نظامی را در امتداد سرحد افغانستان آغاز کردند

وزارت دفاع روسیه می گوید که عساکر این کشور و تاجکستان، برای تمرین مبارزه با باندهای مسلح غیرقانونی و حفاظت از سرحدات، تمرینات مشترک نظامی را در قلمرو تاجکستان آغاز کردند.

براساس گزارشات منتشر شده، تمرینات مشترک نیروهای تاجکستان و روسیه ۱۵ اپریل آغاز شد و تا ۱۸ اپریل ادامه خواهد یافت، هدف آن سنجیدن آمادگی های نیروهای این دو کشور در برابر هر گونه خطر های احتمالی گفته می شود.

به گفتۀ وزارت دفاع روسیه، عساکر روسی که در این تمرینات شرکت دارند عمدتاً شامل پرسنل پایگاه نظامی ۲۰۱ در تاجکستان، به ویژه واحدهای کوهستانی، موتریزه، زرهدار، توپچی، واحدهای کشف، خدمۀ هلیکوپترهای تهاجمی Mi-24 و هلیکوپتر های ترانسپورتی – رزمی است.

روسیه و تاجکستان در حالی تمرینات مشترک نظامی آغاز کرده اند که حدود یک ماه پیش در ۲۲ مارچ بر یک سالون کنسرت در حومۀ شهر مسکو حمله مرگباری صورت گرفت که در آن حداقل ۱۴۰ تن کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x