ریچارد بنت: حقوق زنان شرط مهم در راه به رسمیت شناسی امارت اسلامی است

ریچارد بنت، گزارش‌گر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد برای افغانستان، رعایت حقوق زنان در افغانستان را گام مهم در عرصه به رسمیت شناسی امارت اسلامی می‌داند.

آقای بنت در یک گفت‌وگوی ویژه می‌گوید که تبعیض در برابر زنان و دختران در افغانستان، نگرانی‌ها در جامعه جهانی را برانگیخته است.

او گفت: «می‌خواهم بگویم، اگر حاکمان فعلی افغانستان حقوق و آزادی‌های زنان را به رسمیت بشناسند یک گام مهم برای مشروعیت و رسمیت شناسی برداشته خواهد شد، این به معنی به رسمیت شناسی کامل نیست و من نمی‌خواهم این کلمه را استفاده کنم.»

گزارش‌گر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد همچنان وضعیت زنان و دختران در افغانستان را نگران کننده می‌خواند.

آقای بنت در این باره گفت: «براساس بررسی‌های آنان افغانستان در آخرین رتبه کشورهای جهان از لحاظ وضعیت زنان و دختران قرار دارد. بدین معنی که جایگاه افغانستان از لحاظ وضعیت خوب زنان و دختران در جهان در میان ۱۷۷ کشور در رتبه ۱۷۷ یعنی رتبه اخیر قرار دارد. این گونه وضعیت برای زنان و تبعیض در برابر آنان نگرانی‌های زیادی را به سطح جامعه جهانی خلق کرده است.»

او در اخیر سخنانش از امارت اسلامی می‌خواهد تا بی‌درنگ ممنوعیت‌ها در برابر زنان و دختران در افغانستان را، ملغا بسازد.

ریچارد بنت افزود: «طالبان باید به حقوق بشر احترام کنند و افغانستان موقف که در سازمان ملل دارد با توجه به این موقف معیارها و اصول خودش را برابر سازد بدلیل این‌که بسیار مهم است.»

این سخنان آقای بنت در حالی مطرح می‌شود که امارت اسلامی همواره نقض حقوق بانوان در کشور را رد کرده و افزوده که حقوق زنان و دختران در کشور بربنیاد شریعت اسلامی تامین است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x