سازمان بهداشت جهانی: ازدحام زلزله‌زدگان هرات در پناهگاه‌های موقت باعث شیوع بیماری می‌شود

سازمان بهداشت جهانی با اشاره به زلزله هرات هشدار داد که جابه‌جایی افراد و ازدحام بیش از حد در پناهگاه‌های موقت می‌تواند خطر شیوع بیماری‌ها را افزایش دهد.

این سازمان گفته که تاکنون به ۳۶ هزار و ۷۰۹ زلزله‌زده کمک‌های بهداشتی ارائه کرده است.

سازمان بهداشت جهان روز جمعه (۵ عقرب) در گزارشی نوشت که در هماهنگی با شرکای خود تلاش‌های واکنش اضطراری را برای ارائه کمک‌های بهداشتی حیاتی به افراد نیازمند افزایش داده است.

این سازمان افزوده که به دلیل ادامه جابه‌جایی‌ها، نیازهای مرتبط به سلامت مردم از جمله مراقبت‌های بهداشتی اولیه، رسیدگی به آسیب‌دیدگان و توان‌بخشی، سلامت روان، حمایت روانی و اجتماعی و سلامت مادر و کودک در حال افزایش است.

این سازمان از ضرورت بازسازی ۴۰ مرکز بهداشتی برای آسیب‌دیدگان زلزله نیز یاد کرده است.

سازمان صحی جهان، آمار کشته‌شدگان زمین‌لرزه‌های پیهم در هرات را هزار و ۴۸۲ نفر اعلام کرده و گفته که سه هزار و ۳۳۰ خانه ویران شده است و حدود ۴۳ هزار و ۴۰۰ نفر در شش انجیل، رباط سنگی، زنده‌جان، گلران، کوهسان و کشک کهنه تحت تأثیر مستقیم زمین‌لرزه قرار گرفته‌اند.

سازمان صحی جهان با اشاره به چالش‌های فزاینده گفته است که حدود ۳۶ هزار و ۷۰۹ نفر در مناطق زلزله‌زده بسیار آسیب دیده‌اند.

این سازمان از نیازمندی ۱۱۴ هزار نفر به کمک‌های بشردوستانه یاد کرده و افزوده که برای کمک به آسیب‌دیدگان و پوشش خدمات بهداشتی آنان تا شش ماه آینده به ۷.۹ میلیون دالر نیاز است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x