سازمان ملل: خشکسالی حاصلات دهقانان را از بین برده و آنها را مجبور به فروش مواشی شان ساخته است.

اداره زراعت و غذا سازمان ملل (FAO) در گزارش اخیر خود در مورد دهقانان ابراز نگرانی کرده و اظهار داشته که دهقانان به سبب خشکسالی مجبور هستند تا مواشی خود را به فروش برسانند.

مقامات این اداره در سفر به هرات گفتند در صورتیکه دهقانان بزودی کمک های خارجی را دریافت نکنند، به احتمال زیاد مردم افغانستان با وضعیت نامناسبی رو به رو خواهند شد.

مسئول بخش افغانستان در این اداره آقای ریچارد ترانچارد گفت: '' برای من فرصت مناسبی است تا ببینم وضعیت تا چه اندازه بد است. شرایط بسیار سخت است. با هر دهقانی که صحبت میکنیم میگوید تمامی حاصلات شان از بین رفته و باید مواشی شان را بفروشند. هیچ پولی برای آنها باقی نمانده''

مشکلات دهقانان هرات در حالی مطرح میشود که این اداره درمود خشکسالی و پیامد های آن در افغانستان هشدار داده بود.

ریچارد ترانچارد گفت برای ۱۲۰ دهقان ۵۰ کیلوگرام تخم اصلاح شده توزیع شد، ولی مشکل فعلی بزرگتر از آن است که با این کمک ها حل شود.

از آغاز حکومت طالبان مردم افغانستان با مشکلات اقتصادی فراوانی دست و پنجه نرم میکنند، خشکسالی و جنگ های اخیر در افغانستان را نیز بر این مشکلات بیافزایید.

اکثریت مردم افغانستان زندگی دهاتی دارند و همواره از نبود آب و خشکسالی می رنجند. در زمستان پیش رو نیمی از مردم افغانستان به کمک های خارجی نیاز دارند.

از طرفی نیز صندق حمایت از کودکان سازمان ملل یونیسف هشدار داده که وضعیت غذایی فعلی افغانستان بیش از همه به  کودکان آسیب میزند. ۱ میلیون از ۱۴ میلیون کودک افغان در معرض خطر مرگ ناشی از کمبود غذا قرار دارند.
رادیو آزادی
۲۰۲۱/۲۲/۱۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x