سازمان ملل: در افغانستان ۹۷ درصد خانواده‌ها زیر خطر فقر خواهند رفت!

به نقل از طلوع نیوز، این نهاد سازمان ملل می‌گوید که اگر وضعیت در افغانستان اداره نشود، این کشور با بحران بزرگ اقتصادی روبرو می‌شود.

با این همه، برنامه توسعه‌یی سازمان ملل صندوق پس‌انداز را برای خانواده‌های که سخت نیازمند استند، راه اندازی کرده است. بر بنیاد این برنامه، برای خانواده‌های نیازمند پول نقد داده خواهد شد.

رئیس برنامه توسعه‌یی سازمان ملل می‌گوید که با ایجاد این صندوق می‌خواهند که برای نیازمندان به‌گونه مستقیم پول نقد کمک کنند.

از سوی دیگر، مسوولان برنامه توسعه‌یی سازمان ملل متحد می‌افزایند که افغان‌ها و افغانستان با اوضاع نابسامانی سیاسی داخلی روبرو استند و این کشور با بحران بزرگ اقتصادی روبرو است.

اخیم اشتاینر، رئیس این نهاد گفت: «افغانستان به کمک‌های بشردوستانه به گونه فوری نیاز دارد. نیاز است تا اقتصاد این کشور را به چرخش نگهداریم و مهم است تا افغانان از آینده شان در جامعه خود شان اطمینان حاصل کنند».

آلمان نخستین کشوری‌ست که پنجاه میلیون یورو را برای واریز کردن به این صندوق تعهد کرده است.

در همین حال در گوشه‌یی از شهر کابل، خانواد‌های زیادی زندگی می‌کنند که با فقر و گرسنگی دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x