سازمان ملل در ماه های آینده به شانزده میلیون افغان نیازمند کمک های بشری توزیع میکند

برنامه جهانی غذا در افغانستان (WFP) درنظر دارد که تا دو ماه آینده به ۱۶ میلیون افغان که نیاز ارشد به مواد غذایی دارند، رسیدگی کند.

فلیپی کروپف مسئول ارتباطات عامه این برنامه جهانی ملل متحد در افغانستان به روز جمعه (اول مارچ) گفت:

«در این زمستان ما تنها توانستیم ۷ میلیون تن را حمایت کنیم. تا ماه می امسال ما در نظر داریم که به ۱۶ میلیون نفر از لحاظ مواد غذایی نجات دهنده حیات ، تغذیه و حمایت از زندگی، رسیدگی کنیم. برای انجام این کار، به ۷۶۰ میلیون دالر امریکایی نیاز عاجل داریم.»

فلیپی کروپف افزود که آنها خوشبختانه در هفته گذشته کمک تازه را به دست آورد که قسمت آن را برای قرضه ای پرداختند که به هدف فعالیت ها سال گذشته گرفته بودند.

او افزود که برنامۀ جهانی غذایی سال گذشته در نتیجه کمبود مالی مجبور شد که ده میلیون نفر از نیازمندترین خانواده ها را از کمک خود محروم کند.

ملل متحد قبلاً گفته بود که در مجموع بیش از ۲۹ میلیون نفر در افغانستان نیازمند کمک های بشری اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x