سازمان ملل: سطح ناامنی غذایی در افغانستان بسیار نگران‌کننده است

برنامه جهانی غذا و سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد می‌گویند که از میان ۱۸ کشور جهان، افغانستان نیز با سطح ناامنی غذایی نگران‌کننده روبه‌رو است.

گزارش برنامه جهانی غذا و سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد روز سه‌شنبه، ۹ عقرب، نشر و در آن سطح ناامنی غذایی و گرسنه‌گی ۱۸ نقطه جهان به بالاترین سطح نگرانی و بسیار نگران‌کننده عنوان شده است.

در گزارش آمده است که بورکینافاسو، مالی، سودان جنوبی و سودان در بالاترین سطح نگرانی قرار دارند و به فوری‌ترین توجه نیاز دارند.

طبق گزارش، افغانستان، جمهوری دموکراتیک کنگو، اتیوپی، هائیتی، پاکستان، سومالی، سوریه و یمن کانون‌های بسیار نگران‌کننده هستند.

به گفته این نهادها، تمام این کشورها دارای تعداد زیادی از مردمی هستند که با سطوح بحرانی ناامنی غذایی حاد همراه با بدتر شدن عواملی که انتظار می‌رود در ماه‌های آینده شرایط تهدیدکننده زنده‌گی‌شان را تشدید کنند، مواجه هستند یا در آینده مواجه می‌شوند.

پیش از این، بانک جهانی گفته بود که با تسلط طالبان بر افغانستان، نرخ بیکاری دو برابر افزایش یافته است.

در گزارش تازه این بانک آمده که سطح بیکاری در میان جوانان و زنان به طرز نگران‌کننده‌ای بلند رفته است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x