سازمان ملل: صد ها هزار نفر به صف افراد فقیر و نیازمند در افغانستان افزوده شده است

سازمان ملل متحد از افزایش تعداد افغان های نیازمند به کمک های بشری٬ ابراز نگرانی کرده است.

اداره هماهنگی کمک های بشردوستانه این سازمان(اوچا) بر اساس ارزیابی جدید از نیازمندان افغان به کمک های بشردوستانه گفته که از آغاز سال ۲۰۲۳ تا ماه جون پنجصد هزار نفر دیگر به کمک های بشردوستانه نیازمند شده اند.

پیش از این، سازمان ملل متحد گفته بود که تعداد افراد نیازمند به کمک های بشردوستانه در افغانستان به ۲۸.۳ میلیون نفر رسیده ، اما اکنون ۲۹ میلیون نفر به کمک های بشری نیازمند اند.

OCHA ارزیابی پنج ماه اول سال ۲۰۲۳ را انجام داده و گفته که برای بقیه هفت ماه امسال، مواردی را که حل ناشده باقی مانده، در اولویت قرار داده است.

سازمان ملل متحد می گوید که برای کمک به نیازمندان و پیشبرد سایر برنامه های بشردوستانه به حداقل ۲ میلیارد و ۲۶۰ میلیون دالر نیاز است.

اگر بودجه لازم به سازمان ملل متحد و سایر نهاد های همکار سپرده شود، حداقل ۲۰ میلیون نفر کمک بدست خواهند آورد.

سازمان ملل متحد گفته که از پایان سال ۲۰۲۲ تاکنون با ۹۲۴ میلیون دالر کمک بین المللی، حداقل یک بار به ۱۷.۳ میلیون نفر کمک کرده است.

طالبان که در ماه آگست سال ۲۰۲۱ در افغانستان به قدرت رسیدند، تعداد افراد فقیر به طور روز افزون ، افزایش می یابند.

هرچند، حکومت طالبان مدعی است که با آغاز برخی پروژه های اساسی و افزایش عواید آن، اقتصاد افغانستان به خوبی پیش می رود، اما مردم عادی از این که با مشکلاتی روبه رو اند، شکایت دارند.

یکی از شهر وند افغان می گوید:

«اقتصاد مردم آنقدر خوب نیست،طوریکه در گذشته مردم هر چیز را می خریدند، اکنون قدرتش را ندارند. کار و بار نیست و زندگی مردم خوب نیست.»

افغانستان یکی از فقیرترین کشورهاست و دو -سوم مردم آن به کمک های بشردوستانه نیاز دارند.

ادارهٔ هماهنگی کمک های بشری سازمان ملل متحد نگران است که ممنوعیت بر کار زنان در موسسات داخلی و بین المللی و سازمان ملل متحد توسط طالبان٬ شرایط را بدتر کرده و کار امداد گران را با مشکل مواجه نموده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x