سازمان ملل نسبت به پیامدهای منفی اخراج مهاجران افغان به پاکستان هشدار داد

سه نهاد وابسته به سازمان ملل نسبت به پیامدهای اخراج مهاجران افغان از پاکستان و تاثیر آن بر زندگی کودکان هشدار دادند.

آژانس پناهندگان سازمان ملل، یونیسف و سازمان بین‌المللی مهاجرت روز جمعه نگرانی عمیق خود را در یک اعلامیه مشترک اعلام کردند.

این سه نهاد در اعلامیه خود نوشتند که طرح حکومت پاکستان برای اخراج مهاجران خارجی غیرقانونی، ایمنی و سلامت کودکان و خانواده‌های مهاجران اخراجی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

اعلامیه افزوده که بیشتر مهاجرانی که در معرض خطر اخراج قرار دارند، افغان و نگران بازداشت و اخراج از پاکستان هستند، در حالی که افغانستان خود با بحران عمیق بشری و چالش‌های حقوق بشری دست‌وپنجه نرم می‌کند و در آستانه زمستان سختی قرار دارد.

این نهادهای سازمان ملل افزودند که هم اکنون سه میلیون و سیصد هزار نفر در داخل افغانستان آواره داخلی هستند و از ۱۵ سپتامبر گذشته حدود ۱۶۰ هزار شهروند افغانستان از پاکستان بازگشته‌اند.

طبق این بیانیه، ۸۶ درصد آنها خانواده‌هایی هستند که از ترس بازداشت به صورت اضطراری و بدون دریافت کمک به کشور خود بازگشته‌اند.

بیانیه این سه سازمان وابسته به سازمان ملل افزوده‌ است که کودکان اخراجی در زمان حرکت، مراکز بازداشت، عبور از مرزها و بازگشت به افغانستان با خطرهای جدی حفاظتی روبه‌رو هستند.

به نظر این نهادهای سازمان ملل، این کودکان با تهدیدهای فیزیکی، جدایی از خانوادهای خود، ترس و سوءاستفاده و بهره‌کشی مواجه هستند. اعلامیه این سه نهاد افزوده است که دسترسی این کودکان به مراقبت‌های بهداشتی و نیازهای اولیه مانند غذا و سرپناه ممکن است به شدت مختل شود.

فیلیپا کندلر، رئیس دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان گفته است: «هرگونه بازگشتی باید داوطلبانه باشد و به صورت منظم و ایمن، با احترام کامل به حقوق آنها و حمایت از افراد نیازمند صورت گیرد.»

همچنین میو ساتو، نماینده سازمان بنن المللی مهاجرت، گفته است: «از مقام‌های [پاکستان] می‌خواهیم که افراد آسیب‌پذیر از جمله کودکان و خانواده‌ها را مجبور به قبول شرایطی نکنند که جان خود را به خطر بیندازند و بازگردند.»

حکومت پاکستان حدود یک ماه پیش برای خروج مهاجران بدون مدرک اقامت قانونی ۲۸ روز مهلت تعیین کرد که از این کشور خارج شوند، در غیر آن از اول ماه نوامبر به زور اخراج خواهند شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x