سخنگوی ا.ا: تعقیب پالیسی داخلی و خارجی به امیرخان متقی سپرده شده است

امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه به‌گونه‌ی موقت مسوولیت تنظیم سیاست داخلی و خارجی امارت اسلامی را به عهده گرفته است.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی به طلوع‌نیوز گفته است از این‌که مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی رییس‌الوزرا بیمار است، امیرخان متقی برای مدتی این مسوولیت را عهده‌دار خواهد بود.

ذبیح الله مجاهد به طلوع‌نیوز گفت: «دو مورد به وزیرصاحب خارجه سپرده شده بود که پالیسی داخلی و خارجی را تعقیب کنند و پس به بازنگری بفرستند و دیگر کار و فعالیت معاونیت سیاسی رییس دفتر شان پیش ببرند.»

این در حالی‌ست که نزدیک به سه ماه می‌شود که معاون سیاسی رییس‌الوزرا در نشست‌ها و دید و بازدیدها حضور ندارد.

حسن حق‌یار، رییس عمومی مطبوعات و تشریفات معاونیت سیاسی ریاست‌الوزرا به طلوع‌نیوز گفته است: «امیدوار هستیم که در روزهای نزدیک به وظیفه خود برگردند. به حکومت مشوره می‌دهند و در مشوره‌ها سهیم هستند؛ اما از این‌که داکتران استراحت توصیه کرده‌اند، به دفتر خود نیامده‌اند.»

آگاهان مسایل سیاسی حضور رهبران امارت اسلامی را در نشست‌های حکومت سرپرست مهم می‌خوانند و می‌گویند که امارت اسلامی باید درباره حضور و عدم حضور مقام‌های امارت اسلامی وضاحت دهند.

کامران امان، آگاه مسایل سیاسی گفت: «امیدوار هستم که امارت اسلامی هر موضوع از جمله تغییر و تبدیل، سفر به خارج و داخله و استراحت مقام‌ها را با ملت شریک سازند که بعضی تبلیغات و هم‌زمان تشویش‌ها رفع شوند.»

نجیب الله شمال، آگاه مسایل سیاسی گفت: «عدم حضور آقای عبدالکبیر که سمت معاونیت سیاسی را در کابینه طالبان دارد و بر اساس گفته یکی از دوست‌های شان در بستر بیماری به‌سر می‌برند، سوال برانگیز بوده و فضای بی اعتمادی نسبت به عمل‌کرد حکومت سرپرست به همرای مردم افغانستان را به نمایش می‌گذارد.»

فرجامین دیدار مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی رییس‌الوزرا در سیزدهم سنبله مصادف به چهارم ماه سپتمبر سال روان میلادی با سفیر پیشین ترکیه بود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x