سخنگوی طالبان: اشرف غنی را بخشیده ایم

محمد نعیم وردک سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر می گوید اشرف غنی همزمان با اعلام عفو عمومی از سوی طالبان بخشیده شده و موضوع انتقال پول توسط وی هنوز برای ما روشن نیست.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در دوحه در گفت و گو با رسانه های خبری افغانستان اظهار داشته است: «شما در جریان هستید که از طرف امیرالمومنین ( رهبر طالبان) به شکل عام عفو عمومی صورت گرفته است و موضوع انتقال پول توسط غنی به خارج از کشور هنوز برای طالبان روشن و مستند نیست و تا این موضوع روشن نشود نمی توان در این مورد سخنی گفت.»

پیش از این «نیکیتا ایشنکو» دبیرمطبوعاتی سفارت روسیه در کابل پس از فرار رئیس جمهور افغانستان اظهار داشت: اشرف غنی هنگام فرار تلاش می کرد تا ۴ موتر پر از پول را با خود و قسمتی دیگر را با بالگرد از کشور خارج کند اما همه چیز طبق برنامه پیش نرفت و بخشی از آن در فرودگاه کابل باقی ماند.»

ذبیح الله مجاهد معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ دولت موقت گروه طالبان گفت: دولت جدید افغانستان استرداد اشرف غنی رئیس جمهور را که از کشور فرار کرده است نمی خواهد، بلکه می خواهد بودجه دولتی را که با خود برده است پس دهد.

یادآوری می کنیم، که اشرف غنی رئیس جمهور پیشین افغانستان در ماه اگست پس از تصرف کابل توسط طالبان از این کشور گریخت.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x