سراج الدین حقانی: حمله‌های اسراییل بر نوار غزه جنایت است

سراج الدین حقانی، سرپرست وزارت داخله حمله‌های اسراییل بر نوار غزه را یک جنایت در برابر فلسطنیان می‌داند.

سرپرست وزارت داخله در سخنانی هنگام گشایش یک مسجد در تپه وزیر محمد اکبر خان، خواهان توقف جنگ میان حماس و اسراییل شده، گفت که نیروهای فلسطینی موفق خواهند شد تا فلسطین را آزاد بسازند.

آقای حقانی در این باره گفت: «ما امروز اتفاق که در فلسطین پیش آمده است و بالای مسلمانان ظلم روان است این ظلم را به گونه مستحکم محکوم می‌کنیم. این را یک جنایت نابخشودنی عنوان می‌کنیم که در آن بالای مسلمانان ظلم می‌شود.»

سرپرست وزارت داخله می‌افزاید که همه‌ی امت اسلامی به شمول مردم افغانستان خود را در غم مردم فلسطین شریک می‌دانند و با آنان همدردی دارد.

مسجدی که شبه مسجد الاقصی می‌باشد در تپه وزیر محمد اکبر خان کابل، از سوی ترکیه اعمار شد. این مسجد به نام ملا محمد عمر مجاهد و محمود نامگذاری شده است.

سراج الدین حقانی گفت: «در این چنین یک روز مسجد بنام مرحوم ملا محمد عمر مجاهد (رح) و استاد محمود (رح) امروز در کابل افتتاح می‌شود.»

با این حال، نماینده شرکت ترکی در برنامه گشایش این مسجد گفت که برای زنده‌نگهداشتن ارزش مسجد الاقصی، آن را در این ساحه اعمار کرده‌اند.

محمد تورنتا، مسوول شرکت ترکی گفت: «هنگام گشایش این مسجد نیت و اراده ما این بود که سه مسجد مهم مسلمانان که مسجد الحرام، مسجدالنبوی و مسجد الاقصی را که از ارزش خاص برای مسلمانان است اعمار کنیم که متاسفانه اقصی در حال حاضر زخم بزرگ مردم مسلمان بوده و برای این که بتوانیم این زخم را مرحم بگذاریم این مسجد را در کابل ساختیم.»

در پایان مراسم، پرچم جدید امارت اسلامی نیز در تپه وزیر اکبر خان، برافراشته شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x