سود ۱۵۵میلیون دالری صندوق امانی افغانستان در سویس

شاه محمد محرابی یک عضو هیات مدیره صندوق امانی افغانستان در سویس می‌گوید که این صندوق تا اکنون (در مدت شانزده ماه) ۱۵۵میلیون دالر سود کرده است.

آقای محرابی می‌افزاید که سود این صندوق در پشتیبانی و حفاظت از پول افغانی هزینه می‌شود.

این عضو صندوق امانی تاکید می‌ورزد که این صندوق به گونه‌ی خاص برای اهداف اقتصادی طراحی شده و برای ابتکارات بشردوستانه در نظر گرفته نشده است.

شاه محمد محرابی افزود: «صندوق مردمی افغانستان رشد قابل توجهی را در دارایی‌ها و عواید انباشته خود به ارزش ۱۵۵ میلیون دالر تجربه کرده است. این پیشرفت چشمگیر بر تعهد استوار وجوه به ماموریت بنیادین خود در حفظ و تخصیص ۳.۷ میلیارد دارایی برای پشتیبانی از نرخ ارز خارجی در اهداف تثبیت قیمت‌ها در افغانستان تاکید می‌کند. این ابتکار در نهایت در خدمت افزایش رفاه مردم افغانستان است.»

صندوق امانی افغانستان در سویس در بیست‌وچهار سنبله سال ۱۴۰۱ خورشیدی به هدف نگه‌داری سه اعشاریه پنج میلیارد دالر دارایی‌های افغانستان ایجاد شد.

شماری از آگاهان مسایل اقتصادی می‌گویند باید مفاد صندوق امانی در ثبات افغانی و رشد اقتصادی کشور هزینه شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x