سی‌ان‌ان: پولیس پاکستان پناهجویان افغان را در صورت نپرداختن رشوت به زور اخراج می‌کند

سی‌ان‌ان گزارش داد که پولیس پاکستان افغان‌هایی را که برای انتقال به امریکا و کشورهای دیگر به پاکستان آمدند، آزار و اذیت می‌کند.

طبق این گزارش، شماری از این پناهجویان گفتند که پولیس در صورت نپرداختن رشوت آنها را به افغانستان اخراج می‌کند.

سی‌ان‌ان در گزارش خود نوشته که افغان‌های منتظر در پاکستان به دلیل آزار و اذیت پولیس از جمله دستگیری و تقاضای پول تحت فشار هستند.

گروه‌های حقوق بشری می‌گویند که پولیس پاکستان صدها افغان را با وجود در معرض خطر بودن به افغانستان اخراج کرده است.

سی‌ان‌ان نوشته که تاخیر در رسیدگی به پرونده‌های انتقال این پناهجویان باعث شده تا بسیاری از آنان فشار روانی و اقتصادی را به دلیل مشخص نبودن سرنوشت شان متحمل شوند.

طبق آمار وزارت امور خارجه امریکا، نزدیک به ۹۰ هزار افغان تاکنون در ایالات متحده اسکان داده شده اند، اما بسیاری دیگر به دلیل حجم زیاد درخواست ویزای ویژه مهاجرتی امریکا منتظر رسیدگی به پرونده‌های شان هستند.

وزارت خارجه امریکا به سی‌ان‌ان گفته که دولت جو بایدن به «افغان‌های شجاع» که با ایالات متحده همکاری کردند متعهد است.

وزارت خارجه امریکا می‌گوید «ظرفیت پردازش آنها در پاکستان محدود است، اما کارکنان آن فعالانه در تلاش برای رسیدگی به درخواست‌ها هستند.»

وزارت خارجه پاکستان از اظهار نظر در این مورد خودداری کرده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x