سیما باهوس: آینده افغانستان باید شامل زنان باشد

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد و مدیر اجرایی زنان این سازمان در واکنش به مسدود کردن آرایشگاه‌های زنان توسط طالبان گفته است که این تصمیم ضربه دیگری بر حقوق زنان وارد می‌کند و آینده افغانستان باید شامل زنان باشد.

سیما باهوس، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد و مدیر اجرایی زنان این سازمان ناوقت روز جمعه، ۱۶ سرطان، با نشر توییتی این موضوع را بیان کرده است.

او نوشته است: «بسته شدن سالون‌های زیبایی زنان در افغانستان ضربه دیگری به حقوق زنان و تلاشی بیشتر برای حذف آن‌ها از زنده‌گی عمومی است. آینده افغانستان باید مشمول زنان باشد.»

این در حالی است که تصمیم طالبان مبنی بر مسدود کردن آرایشگاه‌های زنانه در کشور، واکنش‌های گسترده‌ای را در پی داشته است.

براساس مکتوب صادر شده از جانب وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان، آرایشگاه‌های زنانه در افغانستان پس از ۳ ماه اسد سال روان اجازه فعالیت ندارند.

وزارت امر به معروف و نهی از منکر تحت مدیریت طالبان در مورد مسدود کردن آرایشگاه‌های زنانه گفته که هزینه آن اسراف بود و کاشت مو و برداشت ابروی زنان برای زینت در «تضاد با شریعت» است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x