سیگار: طالبان با ایجاد موسسات تقلبی غیر دولتی از کمک های جهانی بهره برداری میکنند

ادارهٔ نظارت از کمک های امریکا برای بازسازی افغانستان ( سیگار) هشدار می دهد که طالبان از طریق ایجاد موسسات تقلبی غیر دولتی٬ از کمک های بین المللی بهره برداری می کنند.

طالبان بعد ازبرگشت به قدرت در تابستان سال ۲۰۲۱ کنترل بیشتری بر سازمان های غیر دولتی داخلی و خارجی اعمال کرده اند. آنها زنان افغان را از کار در سازمان های غیر دولتی منع کرده اند و به دنبال بیرون راندن سازمان های خارجی از بخش آموزش هستند.

گزارش SIGAR (سیگار) ، دفتر سرمفتش امریکا برای بازسازی افغانستان دریافته است که طالبان از برنامه‌های آموزشی که توسط امریکا تمویل می‌شود از طریق ایجاد عواید مالیاتی و از روش‌های “بدتر” مانند ایجاد موسسات غیردولتی تقلبی ، و اخاذی بهره برداری می کنند.

طالبان در این گزارش همچنین متهم شده اند که از طریق نفوذ در موسسات موجود کمک های بین المللی بدست می آورند یا کمک ها را غیرمستقیم مدیریت می کنند.

اما بلال کریمی معاون سخنگوی طالبان در اظهارات خود به طلوع نیوز این ادعا ها را دور از واقعیت خوانده تکذیب کرد.

وی گفت که حکومت طالبان همه امور و مسائل افغانستان را طبق اصول ومنافع کشورتنظیم می کند.

سیگار در گزارش ماه می گذشته نیز از مداخله طالبان در امور موسسات غیردولتی خبر داد اما وزارت اقتصاد حکومت طالبان این ادعا را تکذیب کرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x