سیگار کمک‌های مالی امریکا به افغانستان تحت تسلط طالبان را بررسی می‌کند

اداره بازرس ویژه امریکا در امور بازسازی افغانستان (سیگار) می‌گوید که بررسی‌هایش را در پیوند به فعالیت دولت امریکا در افغانستان زیر کنترل طالبان آغاز می‌کند.

سیگار جمعه‌شب، ۲۵ حمل، در رشته توییت‌هایی گفته است که این بررسی‌ها را به درخواست کمیته امور خارجی مجلس نماینده‌گان امریکا انجام می‌دهد.

براساس معلوماتی که سیگار نشر کرده است، کمیته امور خارجی مجلس نماینده‌گان امریکا در ماه مارچ سال جاری میلادی از این نهاد خواسته که فعالیت‌های جاری دولت این کشور در افغانستان را در ۱۴ بخش بررسی کند.

اداره بازرس ویژه امریکا در امور بازسازی افغانستان گفته که در پاسخ به این درخواست، سه تعامل جدید را در افغانستان روی دست می‌گیرد.

بررسی استفاده از وجوه اختصاص داده شده امریکا به نفع مستقیم طالبان، خرید، انتقال، تبدیل و استفاده از دالرهای کمک شده این کشور برای فعالیت‌ها در افغانستان پس از تسلط طالبان و نظارت بر سازمان‌های بین‌المللی عمومی که کمک‌های مالی امریکا در افغانستان را دریافت می‌کنند، از وظایف تازه سیگار در ماموریت جدیدش در افغانستان گفته شده است.

گفته شده که این ماموریت کمک‌های مالی امریکا از ماه آگست سال ۲۰۲۱ تا ده روز نخست ماه اپریل سال ۲۰۲۳ میلادی را در بر خواهد گرفت.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x