سیگر: افغانستان با خطر جدی گروه‌های هراس‌افگن مواجه است

اداره بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان یا سیگر می‌گوید پیامد خروج هزاران پیمان‌کار دفاعی خارجی از افغانستان می‌تواند، زیانبار تر از خروج نیروهای امریکایی باشد.

جان ساپ‌کو هشدار می‌دهد که کمبود کارمندان آموزش دیده و پیمانکاران خارجی، تاثیری منفی بر نیروهای امنیتی افغانستان خواهد داشت و در صورت بی‌ثباتی بیشتر افغانستان، منافع ملی امریکا به خطر خواهد افتاد.

از سوی هم، سیگر تاکید دارد که افغانستان با خطرهای جدی گروه‌های هراس افگن از جمله داعش و القاعده رو به روست و وضعیت امنیتی همچنان شکننده به نظر می رسد.

فهرست خطرهای بلند بالای سیگر در ۲۰۲۱، نام گزارش تازه‌ی اداره‌ی بازرس امریکا برای بازسازی افغانستان است که به تازگی منتشر شده.

در این گزارش به موضوع های گوناگون اشاره شده است، 

از خطر روز افزون گروه‌های داعش و طالبان تا افزایش حمله‌های طالبان، قتل‌های زنجیره‌ی و هدف‌مند و خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان.

همزمان با نزدیک شدن جدول زمانی برای خروج نیروهای امریکایی از افغانستان، اداره بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان از خروج پیمان‌کاران دفاعی از افغانستان ابراز نگرانی کرده است.

پیمان‌کارانی که شمارشان تا ماه اکتبر سال گذشته، به بیش از ۱۸ هزار نفر می‌رسید و وظیفه‌ شان هم، نگهداری از تجهیزات نظامی و آموزش نیروهای امنیتی افغانستان در زمینه تجهیزات پیشرفته است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x