شاهین: شرکت هیات ا.ا در نشست‌های بین‌المللی مهم است

سهیل شاهین رییس دفتر سیاسی امارت اسلامی در قطر، شرکت نماینده امارت اسلامی را در نشست‌های بین‌المللی و نشست‌های سازمان همکاری اسلامی مهم عنوان ‌کرده است.

آقای شاهین گفته است که برای بازگو کردن واقعیت‌های عینی و موقف امارت اسلامی، نیاز است تا نماینده حکومت سرپرست در این نشست‌ها شرکت داشته باشد.

این در حالی‌ست که پانزدهیمن نشست سازمان همکاری‌های اسلامی زیر نام «تقویت وحدت و همبستگی از طریق گفت‌وگو برای توسعه پایدار» امروز (شنبه) در گامبیا آغاز شده قرار است فردا نیز ادامه داشته باشد. در این نشست در کنار سایر موضوعات، روی اوضاع افغانستان نیز صحبت شود.

سهیل شاهین افزود: «شرکت هیات امارت اسلامی در نشست‌های بین‌المللی به‌شمول سازمان همکاری‌های اسلامی خیلی مهم است تا از یک طرف واقعیت‌های عینی و نیازمندی‌های افغانستان ارایه نماید و از طرف دیگر موقف امارت اسلامی افغانستان را در برابر مسایل و حل آن روشن سازند.»

محور اصلی پانزدهیمن نشست سازمان همکاری‌های اسلامی مساله‌ی فلسطین گفته شده و موضوعاتی چون صلح، امنیت، اقلیت‌های مسلمان در کشورهای غیراسلامی و حقوق بشری در اجندای این نشست شامل است.

عبدالرشید قطب‌زاده آگاه روابط بین‌الملل گفت: «در پنجاه سال اخیر که این سازمان به میان آمده، تا حالا هیچ معظلی از جهان اسلام را نتوانسته حل کند؛ پس بسیار واقع‌بینانه نیست که از این نشست هم کدام توقعی داشت که به موض.ع غزه، افغانستان یا هم کدام کشور جهان اسلامی رسیدگی خاص کرده بتواند.»

سید مقدم امین یکی دیگر از آگاهان روابط بین‌الملل گفت: «در صورتی که گزارش‌ها و اطلاعات دست اول در اختیار شان قرار داده شود، می‌توانند به مبنای آن تصمیم بگیرند و تصمیم شان جایگاه عملی داشته باشد.»

این در حالی‌ست که در بیست ماه اپریل معاون اداری ریاست‌الوزرا در دیداری از طارق علی بخیت معاون سازمان همکاری اسلامی و نماینده ویژه سرمنشی این سازمان برای افغانستان خواسته بود که از نماینده‌های امارت اسلامی در نشست گامبیا دعوت شود تا نظریات و مشوره‌های مسوولان سازمان را شنیده و واقعیت‌های موجود افغانستان را به آنان انتقال دهد؛ اما هیچ خبری از حضور نماینده امارت اسلامی در این نشست نیست.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x