شفاخانه ای در افغانستان به دلیل افزایش مشکلات اقتصادی مجبور به قطع درختان برای تامین سوخت شد.

به دلیل چالش های اقتصادی شدید ناشی از تسلط طالبان بر افغانستان، یک شفاخانه مجبور به قطع درختان شد تا از آن به عنوان سوخت پخت و پز در آشپزخانه استفاده کند!

به گزارش طلوع نیوز، محمد لطیف بهیر رئیس شفاخانه اطفال ایندیرا گاندی کابل فاش کرد که این شفاخانه درختان کاشته شده در حیاط خود را برای طبخ غذا برای بیماران و کارگران قطع کرده است!

افغانستان جنگ زده در آستانه یک فاجعه انسانی قرار دارد زیرا دارایی های خارجی و کمک های نقدی پس از بازگشت طالبان به قدرت در ماه آگست مسدود شده است. سازمان ملل متحد هشدار داده است که کمبود مواد غذایی تقریبا ۲۲ میلیون افغان یا بیش از نیمی از کشور را در زمستان امسال تحت تاثیر قرار خواهد داد!

یک گروه خارجی با دادن سوخت به مدت یک ماه موافقت کرده است. این خبرگزاری به نقل از یکی از مسئولین تدارکات شفاخانه گزارش داد، اگر مشکل سوخت حل نشود، بیمارستان مجبور می شود یک بار دیگر درختان را قطع کند!

پیش از این وزارت صحت افغانستان اعلام کرده بود که سکتور صحت افغانستان در وضعیت بحرانی قرار دارد. یک مقام ارشد سازمان ملل متحد نیز به روز چهارشنبه هشدار داد که بحران اقتصادی شدید افغانستان خطر افراط گرایی را در منطقه افزایش می دهد!
ریپابلیک ورلد
۲۰۲۱/۲۲/۱۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x