شماری افسران پیشین افغانستان در هند: در بی‌سرنوشتی به سر می‌بریم!

شماری افسران حکومت پیشین افغانستان که در هند بسر می‌برند می‌گویند، پس از حاکمیت طالبان در افغانستان در بی‌سرنوشتی به سر می‌برند.

بیش از دو صد افسر نیروهای امنیتی پیشین افغان، مشمول آنانی که در برنامه های مختلف برای آموزش نظامی به هند رفته و اکنون دوره آموزش آنها به پایان رسیده و در حال حاضر در دهلی جدید پایتخت هند به سر می‌برند.

فانوس یکی از آنهاست که به خاطر حساسیت موضوع نمی‌خواهد اسم مکملش گرفته شود.

او شام دیروز به رادیو آزادی گفت، آنها به مقام‌های سفارت امریکا در دهلی جدید و به اداره مهاجران سازمان ملل متحد مراجعه کرده اند: “گروپ ما همراه سازمان ملل صحبت کرده. آنها گفتند که کدام برنامه بخصوصی ندارند که ما را کمک کنند. ثبت نام می‌کنیم، کارت برای تان می‌دهیم و منتظر نتیجه باشید.”

فانوس گفت که برنامه سازمان ملل متحده طولانی بود و نه دولت هند و نه هم سفارت امریکا در دهلی به آنها کمک کرده است.

به گفته او آنها کاملاً به بی‌سرنوشتی به سر می‌برند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x