شهروندان کشور از برخورد پولیس ترکیه انتقاد می‌کنند

شماری از شهروندان افغانستان که در روزهای اخیر از ترکیه اخراج شده‌اند، از رفتار پولیس آن کشور در برابر پناهجویان انتقاد می‌کنند.

آنان می‌گویند که پولیس ترکیه با ‌آن‌ها رفتار مناسب ندارد.

عبدالغفور، اخراج شده از ترکیه، گفت: «پولیس‌های ترکیه خیلی برخورد زشت می‌کنند با مهاجرین کتک‌کاری “لت‌وکوب” می‌کنند. حالا نگاه کن کفش”بوت” من را تازه درست کردم خیلی لت‌وکوب بیشتر می‌کند.»

یکی از کسانی که تازه اخراج شده می‌گوید که پولیس ترکیه پناهجویان را پس از بازداشت به اردوگاه مهاجرین انتقال می‌دهند و سپس با زور به هواپیما می‌برند.

سخاوالدین در این باره می‌گوید: «پول ما را نه داده‌اند اردوگاه خیلی اذیت می‌کند آدم را می‌زند من داخل ساک “بیک” ۵۰۰ لیره داشتم گرفتند ساعت مرا گرفتند.»

از سویی هم، معاون سخنگوی وزارت مهاجران و عودت کنندگان می‌گوید که مقام‌های ترکیه‌ در نشستی با معین این وزارت تعهد کرده اند که پناهجویان کشور را به گونه اجباری اخراج نخواهند کرد و برای از میان برداشتن مشکلات پناهجویان افغانستان در ترکیه، کمیسیون مشترک میان کابل و انقره ایجاد شده‌است.

عبدالمطلب حقانی، معاون سخنگوی وزارت مهاجرین و عودت کنندگان، گفت: «مسوولان کشور ترکیه با ما تعهد کرده که این نوع کارها بار دیگر صورت نمی‌گیرد که افغانها به گونه اجباری به کشور بازگشتانده شود.»

بربنیاد اطلاعات شرکت هوانوردی آریانا، در یک ماه گذشته یک هزار و ۶۰۰ تن از ترکیه به کابل انتقال داده شده‌اند.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x