شیطان در لباس انسان

رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، جو بایدن، روز جمعه، سیزدهم عقرب (سال 1401 شمسی) که برابر با چهارم نوامبر 2022 بود، گفت که افغانستان سرزمینی است که خداوند آن را فراموش کرده است. بر اساس گزارش نیویارک تایمز، او گفته است که مناطق مختلف افغانستان را دیده است…!؟

شما به مناطق مختلف افغانستان سفر کرده اید تا ببینید چه تعداد از کودکان و مردان و زنان و پیر و جوان بی گناه و فقیر افغان توسط نیروهای خونخوار شما غرق در خون سرخ شده اند؟ با صحبت های بی سر و پای خود شکست خود را به گردن دیگری نیندازید و ما نیز هرگز فراموش نمی کنیم که ما با طیاره نوع 52 به افغان ها حمله کردید و در سال 2002 به یک مراسم عروسی در ارزگان حمله کردید و یک عروس را با تمام امید هایش غرق در خون ساختید.

ما ده ها نمونه داریم که به بسیاری از این گونه مراسم و تشییع جنازه حمله کرده اید، با وجود اینکه صد ها هزار افغان را کشتید اما با تحقیر و بی شرمی افغانستان را ترک کردید. مردم افغانستان فقیر ماندند و از فداکاری ها و قهرمانانشان تقدیر نشد… در این چهار دهه که برای کشور فدا کردند، نه تنها از رفتار شان قدردانی نشد، بلکه بوسیله چند سیاستمدار خود فروخته به دشمن این کشور فروخته شدند.

باید به جو بایدن گفت، اگر افغان ها را کشتید، شما نیز بدون قربانی از کشور ما خارج نشدید نه تنها شما، بلکه هر طرف و ابرقدرتی که با چشمانی بد با امیدهای احمقانه و کثیف به افغانستان نگاه کرده است، نیز نابود شده و به جهنم افکنده شده اند. متأسفانه مردم افغانستان پس از تمام این موفقیت‌ها سرخورده شده و اقتدار شان گرفته شده است.

امریکا و کشورهای عضو ناتو همانطور که استعمارگران وحشی قرن بیستم شوروی فاجعه بزرگی را برای افغانستان به جا گذاشتند، مهاجمان بی وجدان قرن بیست و یکم نیز تلفات سنگینی را بر مردم فقیر و نیازمند افغانستان وارد کردند. این که جو بایدن با طعنه هایش بر زخم افغان ها نمک می پاشد و به خودش افتخار میکند و می گوید خدا افغانستان را فراموش کرده اما حقیقت اینطور نیست!!

خدا افغان ها را فراموش نکرده و افغان ها نیز خدا را فراموش نکرده اند… گپ های خودپسندانه شما نمی تواند به عظمت و اهمیت تاریخی مردم افغانستان لطمه ای وارد کند این شما بودید که با غرور وارد افغانستان شدید و سپس با بی شرمی تمام از افغانستان خارج شدید.

شرم دوم برای کسی است که شما را به زور طیاره بی 52 به قدرت رساند و اکنون روز و شب های پر از تحقیر را در کشورهای مختلف دنیا با گونی دالر بر پشت می گذراند… ثروت انسان تنها معیار کرامت انسانی نیست، بلکه جوهر انسان در شخصیت اوست.

(تاند /6 نومبر 2022)

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x