صلحی در افغانستان نخواهد بود، مگر این‌که از حقوق زنان محافظت شود!

روزنامۀ فلادیلفیا انکیویرر امریکایی به تاریخ ۳۱ مارچ ۲۰۲۱ مقالۀ را تحت عنوان «صلحی در افغانستان نخواهد بود، مگر این‌که از حقوق زنان محافظت شود» نشر کرده است.

نویسنده گفته که قصر سفید در حال بررسی خروج نیروهای امریکایی از افغانستان تا اول ماه می است.
نویسنده پیشنهاد کرده که باید به خاطر داشت که کنار گذاشتن زنان ممکن است به قدرت رسیدن طالبان را آسان‌تر کند.

مقاله نویس از فوزیه کوفی یکی از برجسته ترین زنان فعال افغانستان، نقل قول کرده که می‌گوید، خروج فوری نیروهای امریکایی از افغانستان پروسه صلح را نابود می‌کند.

خانم کوفی یکی از چهار زن عضو تیم مذاکره کنندهٔ دولت افغانستان هم است. او پیش از این از سوء قصدی هم جان به سلامت برده است.
خانم کوفی از دوحه قطر گفته که ایالات متحده نباید نیروهای خود را پیش از یک توافق سیاسی بیرون کند.

پیش از این نیویارک تایمز گزارش داده بود که اداره‌های استخبارات امریکا به حکومت بایدن گفته اند که اگر نیروهای امریکایی از افغانستان خارج شوند، ممکن است که طالبان ظرف دو تا سه سال پس از آن قدرت را در دست گیرند و زمینه برای فعالیت دوبارۀ القاعده در آنجا فراهم شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x