صلیب سرخ: برای جلوگیری از گرسنگی باید راه های انتقال پول یافته شود

رئیس عملیاتی صلیب سرخ گفت: “تحریم های اقتصادی در افغانستان بحران زده، مشکلات را بیشتر کرده است”.

دومېنيک ستیلهارت از کشورهای اهداء کننده خواست تا برای جلوگیری از سوء‌تغذیه راه های انتقال پول به افغانستان را پیداکنند.

آقای ستیلهارت در جریان سفرش به افغانستان از کودکان دیدن کرده و آنها را بسیار گرسنه یافت. او وعده داد بر اساس یک پلان با ۱۸ شفاخانه مهم افغانستان کمک های مالی و تخنیکی انجام خواهد داد.

در این پلان که برای شش ماه آینده برنامه ریزی شده، معاش ۵۰۰۰ کارمند بخش صحت و مصارف دیگر شامل هست.

همین دیروز سازمان ملل درمورد فروپاشی نظام بانکی افغانستان هشدار داده بود، بر اساس این گزارش پیامد های این فروپاشی بسیار بزرگ خواهد بود.

سخنان این مسئول صلیب سرخ در حالی مطرح میشود که سازمان ملل درمورد گرسنگی شدید ۲۲ میلیون نفر در زمستان پیش رو هشدار داده بود.

پس از آغاز حکومت طالبان، بانک جهانی کمک های خود به بخش صحی افغانستان را به تعلیق در آورد. و در نتیجه افغانستان را با بحران بشری مواجه ساخته است.

در حالیکه افغانستان با بحران رو به رو هست نماینده سازمان ملل کمک ها برای افراد نیازمند را کافی ندانسته.

طالبان مکررا از آمریکا درخواست کردند تا ۱۰ میلیارد دالر از سرمایه های افغانستان را آزاد کنند، ولی مقامات آمریکایی از اهداء این پول به طالبان انکار میکنند.
بی بی سی
۲۰۲۱/۲۳/۱۱
 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x