صلیب سرخ: مشکلات اقتصادی و زمستان جان میلیون ها افغان را به خطر انداخته است

کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ می‌گوید که نیمی از جمعیت افغانستان (۲۰ میلیون نفر) با عدم مصوونیت غذایی جدی روبرو استند. این سازمان گفته است که مشکلات اقتصادی و در حال حاضر زمستان، زندگی میلیون‌ها نفر را در افغانستان بیشتر تهدید می‌کند و بر ضرورت حمایت فوری بین‌المللی برای جلوگیری از وخامت بیشتر اوضاع تاکید کرده است.

مارتین شوب، مسئول عملیاتی کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ، نیز در تویترش گفته است: “افزایش نرخ کالاهای اساسی در افغانستان، امرار معاش را برای اکثر مردم دشوار کرده است. یک خانواده متوسط افغان فقط می‌تواند ۸۲ در صد از مواد اولیه غذایی را تامین کند، بدون اینکه برای سایر نیازهای ضروری پول باقی بماند.”

مسئول عملیاتی کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ نیز تاکید کرده است که حمایت بیشتر از آسیب پذیرترین افراد در افغانستان بسیار مهم است. مارتین شوب که اخیراً به افغاستان سفر کرده، گفته است که به دلیل چندین دهه جنگ و مشکلات اقتصادی، زندگی افغان‌ها به شدت آسیب دیده است.

بر اساس آماری که آقای شوب در تویترش نشر کرده است، بیش از ۲۴ میلیون نفر در افغانستان به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند و نزدیک به ۲۰ میلیون نفر با کمبود شدید مواد غذایی مواجه استند. به گفتۀ مسئول عملیاتی کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ، هزاران نفر شغل خود را از دست داده اند و ۹۰ درصد مردم با کمتر از ۱.۹ دالر در روز زندگی شان را سپری می‌کنند.

او هشدار دارده است که با نزدیک شدن فصل زمستان، هر روز وضعیت میلیون‌ها خانواده افغان بدتر می‌شود و جامعه بین المللی باید هر چه زودتر در این زمینه اقدام کند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x