طالبان برای کابینه و پست های دولتی افرادی جدیدی معرفی کردند

رهبر طالبان مولوی هبت الله آخوندزاده برای کابینه وزیران و معاونان و برای ادارت نیز روسای و معاونین جدید معرفی کرد.

در جریان دو هفته گذشته برای دومین بار است که در حکومت طالبان در سطح وزارت و معاونت تغییرات زیادی صورت میگیرد.

بر اساس این اعلامیه ۲۷ شخص جدید برای پست های مختلف گماشته شدند که دو تن آنها وزیران است. شهاب الدین دلاور به حیث وزیر معادن و پطرولیم و ملا محمد عیسی آخوند به حیث وزیر کنترل حوادث گماشته شد‌ند. 

شهاب الدین دلاور از افراد مهم طالبان در مذاکرات قطر بود و از افراد نزدیک به ملا عمر شناخته میشد در حکومت قبلی طالبان معاون دادگاه عالی و سپس به حیث سفیر افغانستان در عربستان وظیفه انجام داده است. دلاور از افرادی است که از طرف سازمان ملل تحریم است‌.

فرزند ملا اختر محمد منصور رئیس کشته شده طالبان، مولوی فتح الله منصور به عنوان رئیس میدان هوایی قندهار گماشته شد.

انتصابات جدید نیز تماما از علوم دینی فارغ شده اند و از علوم تخصصی برخوردار نیستند، این انتصابات نشان داد که طالبان برای تخصص افراد ارزش چندانی قائل نیستند.

سازمان ملل بار ها از طالبان خواسته تا حکومت فراگیر و همه شمول بسازند.
بی بی سی
۲۰۲۱/۲۳/۱۱
 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x