طالبان خواستار سرمایه‌گذاری تاجران ایرانی در افغانستان شد

وزیر صنعت و تجارت حکومت طالبان از سرمایه‌گذاران ایران خواسته است در این کشور سرمایه‌گذاری کنند.

نورالدین عزیزی، وزیر صنعت و تجارت حکومت طالبان، در دیدار با شماری از سرمایه‌گذاران ایران، روی برنامه‌های آنان در رابطه به چگونگی سرمایه‌گذاری درافغانستان گفتگو کرده است.

به گفته این منبع، در این دیدار، نورالدین عزیزی، از سهولت‌های ایجاد شده از سوی حکومت طالبان برای سرمایه‌گذاری خارجی در افغانستان یاد کرده و گفت که «افغانستان دارای معادن بزرگ است که فرصت‌های زیاد کاری و سرمایه گذاری را در این کشور مساعد کرده است.»

او از سرمایه‌گذارن ایرانی خواست که در افغانستان سرمایه گذاری کنند. عزیزی تاکید کرده که وزارت تجارت طالبان با آنان همکار است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x