طالبان سیک های مقیم افغانستان را تهدید کردند که مسلمان شوند یا از کشور فرار کنند!

پس از اشغال افغانستان توسط طالبان، وضعیت افرادی که در آنجا زندگی می کنند بدتر شده است. افغانستان دیگر کشور امنی برای سیک ها و سایر ادیان اقلیت نیست!

تمام جامعه سیک در افغانستان با ترس از طالبان زندگی می کنند. طالبان سیک های مقیم افغانستان را تهدید کرده و خواستار خروج فوری آنها از کشور شده اند. در حال حاضر حدود ۱۸۰ سیک و هندو  در افغانستان حضور دارند!

از زمانی که طالبان به قدرت رسیده اند، چندین حمله بالای سیک ها در افغانستان صورت گرفته است. واضح است که افغانستان دیگر مکان امنی برای سیک ها و مردم سایر ادیان اقلیت نیست!

یکی از مسئولین هند در این زمینه گفت ممکن است سیک ها به زودی به هند آورده شوند. او اظهار داشت که سیک های مقیم افغانستان زمان بسیار کمی دارند.

او افزود دولت پنجاب نیز باید این موضوع را به طور رسمی با دولت مرکزی در میان بگذارد و تلاش ها برای آوردن سیک های مقیم افغانستان به هند باید در اسرع وقت آغاز شود!
نیوز کنترل
۲۰۲۱/۲۳/۱۰

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x