طالبان قادر به اداره قانون و نظم در بحبوحه وخیم تر شدن بحران در افغانستان نیستند!

طالبان کنترل افغانستان را به دست گرفتند، اما با این حال از آن زمان وضعیت نظم و قانون در کشور ویران شده از جنگ با سقوط اقتصاد و وضعیت امنیتی غیرقابل پیش بینی برای تجار و غیرنظامیان متزلزل باقی مانده است!

طالبان اکنون با سخت ترین آزمون خود در زمینه مدیریت رهبری کشور روبرو هستند، زیرا با برچسب “دولت سرکشی” که توسط جامعه بین المللی کنار گذاشته شده است دست و پنجه نرم می کند!

بر اساس گزارش اشیا تایمز، از زمانی که طالبان دولت منتخب دموکراتیک افغانستان را سرنگون کردند، وضعیت مالی به طور پیوسته رو به وخامت بوده و این کشور در آستانه سقوط فاجعه‌بار اقتصادی قرار دارد!

در همین حال، پس از گزارش‌ها ناتوانی در تامین امنیت تاجران افغان، طالبان تصمیم گرفته اند تا مجوز تسلیحات را برای آنها صادر کنند. سعید خوستی، سخنگوی وزارت داخله طالبان اظهار داشت که دولت موقت کشور به زودی به تاجران ملی اجازه می دهد تا برای امنیت خود سلاح حمل کنند!

لازم به ذکر است که بسیاری از تاجران در افغانستان پس از تسلط طالبان نیروهای امنیتی خود را اخراج کردند. دولت پیشین افغانستان نیز برای تاجران ملی مجوز حمل اسلحه را برای امنیت شان صادر کرده بود!
ریپابلیک ورلد
۲۰۲۱/۲۶/۱۱

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x