طالبان و به رسمیت شناخته شدن

اگر درمورد ظهور طالبان تحقیق کنیم، خواهیم دید که خداوند با آنها کمک کرده و آنها به یک جایگاهی خواهند رسید. کسانی که میخواهند از نظام اسلامی جلوگیری کنند به مانند این است که بخواهند آفتاب را پنهان کنند.

طالبان با تقوا و اتحاد آمریکا و حامیانش را شکست داد، و همان ها هرگز فکر نمی کردند که طالبان بتوانند نظام تشکیل دهند.

 کسانی که بر طالبان و خانواده های شان ظلم کردند، توسط طالبان عفو شدند. جالب است که همان فاسدین و ظالمان به رسمیت شناخته شده بودند ولی طالبان نه.

بدون شک ارتباط با جهان مهم است و از طرفی عامل اصلی موفقیت طالبان اتحاد و عمل به شریعت اسلامی بود، حال برخی از شروط به رسمیت شناخته شدن با اصول فرهنگی و اسلامی مخالف است؛ پس چرا طالبان این اشتباه را تکرار کنند؟ طالبان به خاطر اسلام بمب به خود بستند نه رسمیت.

افغانستان از نظر اقلیم، جغرافیا و عقیده کشور بسیار غنی است که به همین علت به کرات مورد هجوم قرار گرفته است.

در امارت اسلامی امنیت برقرار است، دزد ها دستگیر شده اند، پس برای دنیا راهی جز به رسمیت شناختن وجود ندارد.

کسانی که به طرف آنها فرار میکنند در حقیقت دوست و دشمن خود را نمی شناسند، دشمنان افغانستان از آنها برای جاسوسی و منافع خود استفاده میکردند. مامورین طالبان بدون معاش بهتر از آنها کار میکنند و کار های اصولی میکنند، با این حال به مامورین کابل از طرف خود معاش میدهند. 

پس ای فراری ها و شکست خورده ها! بردگی با بی حیای و بی شرمی امکان پذیر است، طالب اگر بردگی میکرد برای فرعون عصر (آمریکا) بردگی میکرد. بیاید با استفاده از امکانات، افغانستان را طوری آباد کنیم که علاوه بر کمک به کشورهای دیگر اسلام را هم برسانیم.

افغانستان  غیرتمند علاوه بر موقعیت شاهانه و زراعت معدن جواهرات است، زود است که گراف اقتصادی افغانستان طوری رشد کند که بسیاری از فراریان پشیمان شده و خارجی ها برای سیاحت با افغانستان برگردند.
تاند
۲۰۲۱/۲۹/۱۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x