عبدالسلام حنفی: امنیت بازرگانان در کشور از اولویت‌های کاری ا.ا است

عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست‌الوزرا در دیدار با برخی از بازرگانان گفته که امنیت بازرگانان در کشور از اولویت‌های کاری امارت اسلامی است.

آقای حنفی افزوده که اگر بازرگانان افغان که در بیرون سرمایه‌گذاری کرده‌اند، سرمایه‌های‌شان را به کشور انتقال دهند، امارت اسلامی معافیت گمرکی، توزیع زمین در پارک‌های صنعتی و معافیت از مالیات را برای آنان در نظر گرفته‌است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی، گفت: «افغانستان جای خوبی به سرمایه‌گذاری است و امارت اسلامی با تمام سرمایه‌گذارها به خصوص سرمایه‌گذارهای که در این اواخر به کشور بر می‌گردند سهولت‌های بیش‌تری را فراهم خواهد کرد و زمینه‌های بسیار خوبی برای شان ارایه کرده‌ایم».

سخن‌گوی امارت اسلامی گفته که برنامه‌هایی برای توزیع زمین و ایجاد تسهیلات در اخذ جواز برای این بازرگانان در کشور نیز در نظر گرفته شده است.

شماری از بازرگانان معافیت مالیاتی برای سرمایه‌گذاران افغان که در خارج از کشور بود وباش می‌کنند را در میزان جلب سرمایه‌گذاران در کشور سودمند می‌داند.

امید حیدری، بازرگان، گفت: «معافیت مالیاتی برای بازرگانان ما که به کشور بازمی‌گردند یک امید بسیار خوب است و این می‌تواند که بازرگانان را دلگرم سرمایه‌گذاری در داخل کشور می‌کند».

اختر محمد احمدی، بازرگان دیگر، می‌گوید: «سرمایه‌گذاری باید در بخش زراعت صورت گیرد که زراعت ما مکانیزه و معیاری شود که ما بتوانیم همان فرآورده‌های خود را به شکل درست بسته‌بندی کنیم که قابل قبول کشور مبدا ما نیز باشد».

برخی از آگاهان مسایل اقتصادی می‌گویند که در دو سال پسین حرکت‌های اقتصادی خوبی در کشور صورت گرفته‌ و برای سرمایه‌گذاری‌های بیش‌تر در بخش‌های زیربنایی نیز تأکید می‌کنند.

سید مسعود، آگاه مسایل اقتصادی، گفت: «در صورتی‌که امکانات خارجی پیدا شود، ۳ الی ۴ میلیارد دالری را که خواسته‌اند که افغانستان کمک کند او هم در اختیار قرار داده شود سبب رشد سریع اقتصادی در کشور می‌شود به دلیل این‌که مصونیت سرمایه‌گذاری به اندازه زیاد تامین شده».

پیش از این نیز امارت اسلامی از فراهم شدن تسهیلات لازم برای بازرگانان افغان که قرار است دارایی‌های‌شان را از پاکستان به کشور انتقال دهند، خبر داده بود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x