علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران چینی به تولید انرژی از زغال‌سنگ در افغانستان

وزارت انرژی و آب اعلام کرده که شماری از سرمایه‌گذاران چینی در دیدار با عبدالطیف منصور سرپرست این وزارت، علاقه‌مندی‌شان را در زمینه تولید انرژی از زغال‌سنگ ابراز کرده‌اند.

به گفته وزارت انرژی و آب، سرپرست این وزارت درباره سرمایه‌گذاری در عرصه انرژی به سرمایه‌گذاران چینی معلومات داده است.

مطیع الله عابد، سخنگوی وزارت انرژی و آب، گفت: «مسوولان شرکت‌های نام برده در پروژه‌های تولید انرژی علاقه‌مندی خود را ابراز کردند و از طرف وزارت نیز تعهد همکاری داده شده است.»

در همین حال، مسوول شرکت‌های چینی از امارت اسلامی می‌خواهد که سهولت‌های لازم را برای سرمایه‌گذاران چینی فراهم کند.

یو مینگ هوی، مسوول شرکت‌های چینی در افغانستان به طلوع‌نیوز گفت: «افغانستان منبع انرژی‌های گونا‌گون است و برای سرمایه‌گذاری دراز مدت ما طالبان باید سروی‌های را در بخش‌های گونا‌گون انجام دهند.»

امان الله غالب، رییس پیشین شرکت برشنا گفت: «سرمایه‌گذار بین‌المللی با کمک سرمایه‌گذار داخلی و حمایت و مشوق مالی خوبی از طرف خود دولت اگر شود مطمین باشید که بسیار زود مشکل برق افغانستان حل می‌شود.»

چین بزرگ‌ترین قرارداد‌های معادن افغانستان را در اختیار دارد و قرارداد استخراج مس‌عینک لوگر و قرارداد حوزه نفتی آمو دریا به دو شرکت چین واگذار شده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x