علاقه‌مندی چین به تولید برق از زغال‌سنگ در افغانستان

شرکت برشنا در خبرنامه‌یی می‌گوید که بازرگانان چینی در زمینه‌ی سرمایه‌گذاری تولید ۵۰۰ میگاوات برق از زغال‌سنگ در افغانستان علاقه‌مندی نشان داد‌ه‌اند.

به گفته شرکت برشنا، این شرکت به سرمایه‌گذاران چین در زمینه فراهم سازی سرمایه‌گذاری برای تولید برق در کشور آماده همکاری است.

در خبرنامه شرکت برشنا آمده است: هیأت مشترک فنی شرکت برشنا و چین در نشست‌های مشترک در باره تولید برق از زغال‌سنگ گفت‌وگو خواهند کرد.

در همین حال، باشنده گان پایتخت از قطع دوام‌دار برق شکایت می کنند و می‌گویند که نبود برق خانواده‌ها و شرکت‌های خصوصی را نیز با مشکل فراوان روبه‌رو کرده است.

عبدالنصیر رښتیا، رییس اجرایی اتحادیه کارخانه‌های ذوب آهن، گفت: «بنا بر مشکلات و یا کم‌بود برق نه تنها اینکه بخش تولیدی ما با مشکل روبه‌رو شده حتا بخاطر تنویر خانه‌ها هم به پرچاوی‌های خیلی متعددی مواجه استیم.»

نوید، باشنده کابل، گفت: «مشکلات بی برقی بسیار زیاد است مردم بیخی چیزی ندارد حساب سوخت ندارد این برق که نباشد مشکلات به ما بسیار زیاد می‌شود حتی ما تلیفون خود را چارچ کرده نمی‌توانیم.»

بربنیاد آمارهای شرکت برشنا، افغانستان در حدود ۱۶۰۰ میگاوات برق نیاز دارد که تنها ۳۰ درصد آن از منابع داخلی تأمین می‌شود و بیشتر برقرا از ازبیکستان، ترکمنستان، تاجیکستان و ایران خریداری می‌کند.

این در حالی است که عبداللطیف منصور، سرپرست وزارت انرژی و آب در رأس یک هیات برای امضای قرار داد برق وارداتی و پرداخت ۳۵ میلیون دالر قرض کشور ازبیکستان به این کشور سفر کرده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x