غرب نمی خواهد در تعامل خود با ما از دیگران عقب بماند

ذاکر جلالی از مقامات وزارت امور خارجه افغانستان: تعامل میان افغانستان و کشورهای همسایه روبه افزایش هست و غرب نمی خواهد از تعامل خود با ما از دیگران عقب بماند

این مقام ارشد وزارت امور خارجه در توییتی نوشته است:

میزان درک سیاسی میان امارت اسلامی افغانستان و کشورهای منطقه رو به افزایش است. در نشست‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای کشورهای منطقه روی پیشرفت‌ها در افغانستان تاکید دارند و خواهان از بین برداشتن تحریم‌های بانکی علیه افغانستان استند. تحریم‌های مالی و بانکی علیه افغانستان در حقیقت روند توسعه داد و ستد میان افغانستان و منطقه را متأثر ساخته است.

در نشست دوحه نیز طوری پیش‌بینی می‌شود که کشورهای منطقه و حکومت افغانستان بحث رفع تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی را مطرح خواهد کرد.

دوحه ۳ در حقیقت فرصتی‌ است برای بحث و تبادل نظر میان حکومت افغانستان و کشورهای غربی در مورد تحریم‌های یکجانبه. پیشرفت در این مورد می‌تواند تأثیرات مثبتی روی نشست‌های بعدی داشته باشد.

با در نظرداشت برخی سگنال‌ها طوری به نظر می رسد که غرب نیز نمی‌خواهد در تعامل با افغانستان از دیگر بازیگران به عقب بماند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x