غفلت و کوتاهی دولت افغانستان در بررسی کشتار ژورنالیست ها!

سازمان حمایت از رسانه های آزاد در افغانستان دولت را متهم می کند که از مسئولیت تحقیق در پرونده های مربوط به قتل ژورنالیست ها فرار کرده است.
این سازمان، نهادهای استخباراتی را متهم کرد که قادر به تحقیق در مورد کشتار ژورنالیست ها نبوده اند! 

مجیب خلوتگر مدیر سازمان حمایت از رسانه های آزاد در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که افزایش کشتارهای هدفمند کارکنان رسانه ای، خسارت زیادی به خانواده رسانه وارد کرده است و منجر به کاهش تعداد پرسونل رسانه ای شده است! او دولت را به عدم توانایی در تحقیق در مورد قتل ژورنالیست ها متهم کرد!

اما طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله گفت که دولت به طور جدی در مورد پرونده های کشتار ژورنالیست ها تحقیق کرده و ۶۰ فرد در رابطه با موارد خشونت و کشتار ژورنالیست ها در دو سال گذشته دستگیر شده اند!

این در حالی است که کشتارهای هدفمند ژورنالیست ها و فعالان مدنی در سراسر کشور شدت گرفته و به کارکنان رسانه ای تلفاتی وارد کرده و نگرانی های آنها را درباره بقا و زنده ماندن افزایش داده است!

دولت طالبان را مسئول انجام این حملات زننده می داند، اما این گروه بارها این ادعاها را بی اساس دانسته و رد کرده است و دولت را به خاطر دست داشتن در حملات متهم می کند!
(منافن)
۲۰۲۱/۱۲/۳

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x