فرمانده ارشد عملیات ویژه ایالات متحده می گوید که طالبان “شریک” نیست!

سه ماه پس از خروج ایالات متحده از افغانستان، فرمانده عالی رتبه نیروهای عملیات ویژه ایالات متحده گفت که او دولت جدید طالبان را شریکی در برابر تهدید تروریستی داعش نمی داند و در عوض از ایالات متحده خواست تا به همکاری با دیگر افغان ها و دولت های خارجی که در افغانستان هستند ادامه دهد!

از زمانی که رئیس جمهور جو بایدن در ماه می اعلام کرد که به حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان پایان می دهد، او و رهبران وزارت دفاع ادعا کردند که نیروهای آمریکایی می توانند بدون حضور نیروهای زمینی، به اهداف کلیدی در آنجا از طریق عملیات “بر فراز افق” ادامه دهند!

ژنرال ریچارد کلارک فرماندهی عملیات ویژه ایالات متحده گفت که شکار و یافتن تروریست ها از راه دور دشوارتر شده است و در حالی که دشمنی طبیعی بین طالبان و داعش به برخی نشان می‌دهد که ایالات متحده ممکن است بتواند با دولت جدید افغانستان در عملیات‌های ضد تروریسم همکاری کند، کلارک با این همکاری مخالف است!

کلارک درباره طالبان گفت: “من آنها را به عنوان یک شریک نمی بینم. هر چند تهدید تروریسم در سراسر منطقه هنوز وجود دارد و در حال افزایش است!” این در حالیست که از ماه آگست داعش جسورتر شده و چندین حمله تروریستی در افغانستان انجام داده است!

کلارک معتقد استکه ایالات متحده هنوز هم ممکن است بتواند اطلاعات را از منابع زمینی در افغانستان جمع آوری کند تا به اهداف داعش شاخه خراسان حمله کند یا فعالیت های این گروه را مختل کند! اما او همچنین معتقد است بدون حضور در محل، این کار دشوارتر شده است!

او اظهار داشت: “ما در ۲۰ سال گذشته قابلیت های مهمی برای مبارزه با تروریسم ایجاد کرده ایم. برخی از این قابلیت ها هنوز هم می توانند در افغانستان امروزی استفاده شوند. ما باید با افغان هایی که در افغانستان مانده اند و متحدان منطقه ای کار کنیم. هنوز سفارتخانه هایی در افغانستان حضور دارند. هنوز رشته های استخباراتی دیگری وجود دارد. اما مهمترین چیز برای ما در افغانستان این است که درک اطلاعاتی درستی  داشته باشیم که داعش خراسان کجا حضور دارد!”
دیفنس وان
۲۰۲۱/۲۰/۱۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x