قاچاق مواد مخدر و شیشه از افغانستان تهدیدی جدی است!

وزرای امور خارجه روسیه، هند و چین در نشستی با تاکید بر تهدید جدی قاچاق مواد مخدر از افغانستان، نگرانی‌ها را در رابطه با تغییر چشمگیر وضعیت در این کشور ناآرام بیان کردند و عزم خود را برای مقابله با گسترش قاچاق مواد مخدر که بودجه سازمان های تروریستی را فراهم می کند اعلام کردند!

در پایان این نشست بیانیه ای منتشر شد. در این بیانیه آمده است: “وزرا عزم خود را برای مقابله با گسترش قاچاق مواد مخدر و شیشه (مت آمفتامین) از افغانستان و فراتر از آن که تهدیدی جدی برای امنیت و ثبات منطقه است و برای سازمان های تروریستی تامین مالی می کند، ابراز کردند!”

آنها همچنین در مورد تقویت بیشتر همکاری های سه جانبه روسیه، هند و چین تبادل نظر کردند. وزرا از یک افغانستان همه شمول صلح آمیز، امن، متحد، مستقل، با ثبات و مرفه که با همسایگان خود سازگاری دارد حمایت کردند!

وزیران با ابراز نگرانی از وخامت اوضاع انسانی در افغانستان، خواستار ارائه کمک های بشردوستانه فوری و بدون مانع به افغانستان شدند. وزیران همچنین بر نقش مرکزی سازمان ملل متحد در افغانستان تاکید کردند!

در بیانیه مشترک آمده است: “آنها از طالبان خواستند تا اقداماتی را مطابق با نتایج همه فرمت‌های تعامل بین‌المللی و منطقه‌ای اخیر در مورد افغانستان، از جمله قطعنامه‌های سازمان ملل در مورد افغانستان انجام دهند!”

در مورد تروریسم نشات گرفته از افغانستان، وزیران بر ضرورت حذف فوری گروه های تروریستی ممنوع شده توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد مانند القاعده، داعش و غیره برای صلح پایدار در افغانستان و منطقه تاکید کردند!

در این بیانیه آمده است که آنها بر اهمیت تضمین این که خاک افغانستان نباید برای تهدید یا حمله به کشور دیگری استفاده شود و هیچ گروه یا فرد افغان نباید از تروریست‌های فعال در خاک هیچ کشور دیگری حمایت کند، تاکید داشتند!
بیگ نیوز نتورک
۲۰۲۱/۲۷/۱۱

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x